Jak vybrat nejlepší tužkové baterie?

Vzhledem k množství nejrůznějších přístrojů a moderních vymožeností jsou baterie doslova spotřebním zbožím. Jejich zásoba je tak často nezbytností. Ale jak poznat nejlepší tužkové baterie? Hodně záleží na výrobci a použité technologii. Dále je samozřejmě potřeba vybrat odpovídající typ, který si poradí se zásobením energií pro vybrané zařízení.

Jaký druh baterií potřebujete?

Úspěšný výběr nejlepších baterií začíná tím, že si ujasníte, jaký druh hledáte. Nejlepším způsobem je zakoupení stejného druhu baterie, jaká byla předtím použita. Sledujte také parametry uváděné v návodu k použití či příručce od výrobce. Jakmile si uděláte představu o tom, jaký typ hledáte, zbývá vybrat kvalitní kus od prověřeného výrobce.

Alkalické baterie

Nejčastějším typem jsou alkalické baterie, které obsahují zinek a oxid manganičitý. Jde o ideální volbu pro zařízení s menším odběrem energie, jako jsou například ovladače k televizi, bezdrátové klávesnice, myši, menší přístroje a podobné. Výhodou je pomalý proces samovybíjení, takže vydrží i poměrně dlouho v režimu nečinnosti.

Nabíjecí baterie

U nabíjecích baterií existuje několik různých typů, které se liší podle obsažených látek. Jde o:

  • NiCd (nikl-kadmiové) – nejstarší typ s menší kapacitou, který se už téměř nevyrábí.
  • NiMH (nikl-metal hydridové) – nejpoužívanější typ v cenově přijatelné hladině.
  • Li-lon (lithium-iontové) – velmi výkonné s dlouhou životností, ale často vyšší cenou.

Tužkové baterie AA

Jde o nabíjecí či jednorázové alkalické baterie. Patří mezi nejčastěji využívaný typ. Tužkové baterie AA jsou na první pohled rozeznatelné od AAA svou velikostí, kdy jsou větší.

Tužkové baterie AAA

Menším typem tužkových baterií jsou AAA. Ty se využívají do menších předmětů, ale v zásadě vlasnostmi a životností se výrazněji neliší právě od AA typu.

Proč se tužkové baterie od různých výrobců liší

Výrobci tužkových baterií používají rozdílné technologie, z čehož vznikají rozdíly mezi jednotlivými bateriemi.

Co splňují nejlepší baterky

Při výběru nejlepších baterií mohu pomoci nejrůznější srovnávací testy. Hodně napoví i oblíbenost mezi lidmi, kteří se ke kvalitnímu produktu rádi vracejí. To skvěle splňují právě VARTA baterie, které se umisťují na předních příčkách v testech a zároveň jsou oblíbené mezi lidmi a patří k nejprodávanějším.

Pohodlný nákup a výběr baterií online

Kromě tužkových baterií najdete v nabídce našeho e-shopu i VARTA knoflíkové baterie. Ty se uplaťnují do menších přístrojů, jako jsou kalkulačky, váhy a podobné. I díky značce nabídnou výbornou kvalitu a dlouhou životnost i při častém používání.